Вітаю Вас, Гість

У березні 2021 року у м. Кіото відбувся 14-й Конгрес ООН із запобіганні злочинності та кримінального судочинства.

На Конгресі, серед іншого, було ухвалено Кіотську декларацію «Активізація заходів із попередження злочинності, кримінального правосуддя і забезпечення верховенства права: назустріч здійсненню Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Щодо пенітенціарних питань, то в декларації було висловлена серйозна стурбованість вразливістю в'язниць, перш за все, з точки зору охорони здоров'я, безпеки та захищеності перед реальним ризиком швидкого поширен ... Читати далі »

Переглядів: 2 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-27

У травні 2021 року Penal Reform International і Thailand Institute of Justice видали цікаве та корисне видання, присвячене тенденціям пенітенціарної політики у 2021 році.

Видання є інформативним, наповненим фактами, статистикою та гострими висновками щодо стану справ у пенітенціарних системах національних держав, які зазнали суттєвих змін внаслідок пандемії коронавірусу. 

Особливий акцент – на пандемії коронавірусу та її впливах на пенітенціарні установи, ув’язнених, персонал та їх правах й гарантіях, хоча пандемія – це лише одна зі складових цього видання. В центрі уваги – саме криза сучасних ... Читати далі »

Переглядів: 2 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-19

Шановні друзі та колеги!

У 2013 році за підтримки Ради Європи було опубліковано перший в Україні переклад та коментар до Європейських правил пробації. Через численні питання від практичних працівників пробації маю приємну нагоду поділитися відповідним файлом.

Читати далі

Переглядів: 310 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-08

У більшості сучасних країн набуває поширення практика внесення небезпечних осіб, здебільшого тих, хто вчинив тяжкі насильницькі та/або sex offences, до спеціальних реєстрів.

У штаті Аляска (США) відповідно до Закону «Про реєстрацію злочинців, що вчинили статеві злочини», кожен такий злочинець або особа, яка раніше засуджувалася за викрадення дітей, повинна зареєструватися у відповідних державних структурах при перетині кордону штату. Важливою особливістю цього закону є те, що він має зворотну силу та поширюється на осіб цієї категорії, навіть якщо вони вчиняли злочини до набрання ним чинності.

У справі Smith v. Doe Верховним Судом США (6 проти 3) було зазначено, що положення Alaska Sex Offender Registration Act не порушують права та свободи, передбачені законодавством, чере ... Читати далі »

Переглядів: 120 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-06

  

«Вори в законі» в українському кримінально-правовому ландшафті: проблема балансу між убезпеченням суспільства та дотриманням прав людини.

04.06.2020 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою» (№2513 від 02.12.2019), який було підписано Президентом України за три тижні.
Прийняття цього закону не могло не викликати дискусій в українському суспільстві та професійно-експертному співтоваристві, де на перше місце висувалися питання дотримання прав людини та питання результативності запропонованих законодавцем заходів.

Між тим вже у лютому 2021 року суд постановив п ... Читати далі »

Переглядів: 48 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-06

Про ризики законопроєкту про пенітенціарні інспекції

Відповідно до статті 3 чинного Закону «Про прокуратуру» («Функції прокуратури»), на прокуратуру покладається функція нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян (так званий «пенітенціарний нагляд»).

Тим часом, відповідно до статті 131-1 Конституції України, функції пенітенціарного нагляду, за конституційними приписами, у прокуратури немає.

... Читати далі »

Переглядів: 494 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-01

Рецензія на монографію “Пенітенціарна політика як складова соціального контролю”

 

Переглядів: 517 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-01

Ягунов Д.В. Заборона катувань: практика Європейського суду з прав людини та стандарти Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню / Д.В. Ягунов ; за ред. А.Є. Костіна, зі вступ. cловами Й.Л. Бронза, М.М. Гнатовського, А.О. Кориневича, А.Є.  Костіна, Г.А. Мамедова. – О. : Фенікс, 2021.

Посилання:

Сайт Дмитра Ягунова

Сайт Дмитра Ягунова

... Читати далі »

Переглядів: 762 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-06-30

23.06.2021 року відбувся надзвичайно цікавий захід у рамках проекту Ради Європи – конференція «Державна політика, де нульова толерантність  до тортур є цінністю».

Проблематика формування та реалізації політики із запобігання катувань, включаючи допомогу та підтримку жертвам катування, є більш ніж актуальною. Не зважаючи на успішні кроки, зроблені у цій сфері, правозахисники відмічають, що катування – це не те, що має місце лише за кордоном. 

Катування – це саме в Україні. 
Тут, зараз і сьогодні.
Кожного дня та щодо великої кількості людей. 

Так, соціо ... Читати далі »

Переглядів: 933 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-06-24

1 2 3 ... 15 16 »