Вітаю Вас, Гість

У більшості сучасних країн набуває поширення практика внесення небезпечних осіб, здебільшого тих, хто вчинив тяжкі насильницькі та/або sex offences, до спеціальних реєстрів.

У штаті Аляска (США) відповідно до Закону «Про реєстрацію злочинців, що вчинили статеві злочини», кожен такий злочинець або особа, яка раніше засуджувалася за викрадення дітей, повинна зареєструватися у відповідних державних структурах при перетині кордону штату. Важливою особливістю цього закону є те, що він має зворотну силу та поширюється на осіб цієї категорії, навіть якщо вони вчиняли злочини до набрання ним чинності.

У справі Smith v. Doe Верховним Судом США (6 проти 3) було зазначено, що положення Alaska Sex Offender Registration Act не порушують права та свободи, передбачені законодавством, чере ... Читати далі »

Переглядів: 18560 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-06

  

«Вори в законі» в українському кримінально-правовому ландшафті: проблема балансу між убезпеченням суспільства та дотриманням прав людини.

04.06.2020 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою» (№2513 від 02.12.2019), який було підписано Президентом України за три тижні.
Прийняття цього закону не могло не викликати дискусій в українському суспільстві та професійно-експертному співтоваристві, де на перше місце висувалися питання дотримання прав людини та питання результативності запропонованих законодавцем заходів.

Між тим вже у лютому 2021 року суд постановив пе ... Читати далі »

Переглядів: 25335 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-06