Вітаю Вас, Гість

1:10 AM
Експертне засідання з питань пробаціїЕкспертне засідання з питань альтернативних видів покарань і пробації


22-23 жовтня 2009 року22-23 жовтня 2009 року у Державному департаменті України з питань виконання покарань відбулася надзвичайно важлива для вітчизняної пенітенціарної системи подія.

Упродовж двох днів мало місце експертне засідання з питань альтернативних видів покарань і пробації за участю керівництва Державного департаменту України з питань виконання покарань, експертів з питань пробації зі Сполученого Королівства, Німеччини та Італії, керівників територіальних підрозділів кримінально-виконавчих інспекцій, суддів, науковців та представників громадських організацій. 

Захід було організовано за підтримки Секретаріату Ради Європи, завдяки чому вітчизняній науці та практиці була надана блискуча можливість ознайомитися із європейським досвідом організації служб пробації та методами їх роботи, а також обмінятися досвідом у сфері виконання альтернативних покарань та надання соціальних послуг засудженим. 

На початку експертного засідання з привітальними словами виступили Голова Державного департаменту України з питань виконання покарань Олександр Галінський, радник програм Генерального Директорату з правових питань та прав людини Секретаріату Ради Європи Ірина Бакланова та начальник управління Міністерства юстиції України із забезпечення взаємодії з Державним департаментом України з питань виконання покарань Петро Кочерган.

Перший заступник Голови Державного департаменту України з питань виконання покарань

Євген Сергієнко у своїй доповіді наголосив на актуальності питань запровадження системи пробації в Україні.

Заступник Голови Державного департаменту України з питань виконання покарань Наталя Калашник представила доповідь «Пробація – забезпечення внутрішньої безпеки новими методами». 

Свою думку з цього приводу представив Олександр Беца, голова Громадської Ради з дотримання прав людини в установах виконання покарань при Міністерстві юстиції України, старший менеджер з програмної діяльності Міжнародного Фонду «Відродження».

Доповідь на тему «Співпраця між судом та кримінально-виконавчою інспекцією щодо реалізації елементів пробації» була представлена Володимиром Саніним, Головою Білоцерківського міськрайонного суду (Київська область).

Огляд проектів Законів України «Про пробацію» і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінального законодавства та організаційно-правових передумов впровадження пробації)» було представлено Дмитром Ягуновим, доцентом кафедри кримінології і кримінально-виконавчого права Одеської національної юридичної академії, членом робочої групи з розробки проектів законів о пробації, та Олександром Лемешко, старшим науковим співробітником Науково-дослідницького інституту з питань вивчення проблем злочинності Академії правових наук України, членом робочої групи з розробки проектів законів про пробацію. 

Доповідь на тему «Відновне правосуддя в Україні: реалії та перспективи» представив Роман Коваль, президент Українського Фонду Порозуміння.

Щодо висвітлення європейського досвіду на експертній зустрічі, то, у першу чергу, вона будувалася на доповідях трьох експертів Ради Європи: Луізи Гандіні (Італія), Юргена Муца (ФРН) та Рендала Берроуза (Велика Британія). 

Пан Юрген Муц є колишнім суддею з великим досвідом розгляду кримінальних справ,. Пані Луіза Гандіні та пан Рендал Берроуз є працівниками служб пробації.

Експерти Ради Європи з питань пробації у своїх доповідях звертали свою увагу на наступні аспекти організації діяльності служб пробації в європейських країнах та методах пробаційної роботи:

 • Огляд застосування альтернативних видів покарань: кримінальне законодавство у деяких Європейських країнах; стандарти Ради Європи і ООН, що стосуються альтернативних видів покарань (Луіза Гандіні, Юрген Муц, Рендал Берроуз). 
 • Функції служби пробації на різних стадіях кримінального процесу – досудове тримання, протягом судового засідання та після рішення суду (Юрген Муц).
 • Взаємодія між судовими органами та службою пробації у виконанні альтернативних видів покарань (Луіза Гандіні)
 • Основні етапи становлення та розвитку служби пробації в європейських країнах (Луіза Гандіні)
 • Організація і законодавча база служби пробації різних європейських країн. Приклад Великої Британії і Болгарії (Рендал Берроуз)
 • Організація і законодавча база служби пробації різних європейських країн. Приклад Федеративної Республіки Німеччина (Юрген Муц)
 • Організація і законодавча база служби пробації різних європейських країн. Приклад Італії (Луіза Гандіні)
 • Огляд результатів співпраці служби пробації і громадських інституцій у сфері виконання покарань (Рендал Берроуз, Юрген Муц, Луіза Гандіні)
 • Огляд питань щодо ювенальної юстиції (Юрген Муц)
 • Огляд питань щодо добору персоналу служби пробації, програми навчання (Луіза Гандіні, Юрген Муц, Рендал Берроуз)
 • Громадські роботи (безкоштовна праця): покарання з користю для суспільства (Рендал Берроуз)
  Примирення: жертва-злочинець, як альтернативна репресивному покаранню і складна проблема для служби пробації (Юрген Муц)
 • Огляд питань щодо новітніх напрямів розвитку служби пробації (Рендал Берроуз, Юрген Муц, Луіза Гандіні).

Дмитро Ягунов
жовтень 2009 року

Фото - Луїза Гандіні (Luisa Gandini)
Переглядів: 5673 | Додав: dmytro-yagunov
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]