Вітаю Вас, Гість

12:06 PM
Презентація навчального посібника з в'язничного менеджментуПрезентація навчального посібника з в'язничного менеджменту 

8 квітня 2013 року в Київі було презентоване видання з в’язничного менеджменту, підготовлене та видане в рамках проекту Ради Європи «підтримка в’язничної реформи в Україні». 

Цей навчальний посібник є результатом спільної ініціативи Ради Європи та Державної пенітенціарної служби України.

Даний документ призначений для підвищення спроможності в’язничних менеджерів втілювати належні практики управління в своїх пенітенціарних установах. 

Ці практики стосуються як персоналу, так і осіб, які перебувають в ув’язненні (причому йдеться як про засуджених, так і про тих, хто чекає на вирок). 

Передусім хотілося б зробити деякі зауваження.

По-перше, цей навчальний посібник не ставить за мету замінити існуючу цінну систему підготовки кадрів, на які покладається обов’язок здійснювати управління пенітенціарними установами. Він передусім має допоміжну функцію. 

По-друге, цей документ у будь-якому разі не спрямований на те, щоб ставити під сумнів законодавчі положення або вказувати на недосконалість законодавчого регулювання. Посібник не є ані практичним коментарем, ані науковим дослідженням.

Це – навчальний посібник, мета якого полягає в покращенні практичної діяльності.  Він має надати допомогу тим, хто обізнаний із законодавством та академічними теоріями, що регламентують поводження з особами, які перебувають в ув’язненні. Він призначений для того, щоб допомогти втілити ці важливі елементи на практиці за допомогою методів, які базуються на міжнародних стандартах і визнають індивідуальність і гідність усіх осіб, котрі перебувають в ув’язненні. 

Цей навчальний посібник діє як відправна точка, оскільки уявляється, що неможливо підготувати в’язничного менеджера лише шляхом його участі в п’ятиденній навчальній програмі. 

Посібник містить деяку важливу інформацію та надає низку практик, які є важливими для в’язничних менеджерів, але він, звичайно, не охоплює всіх питань і практичних аспектів, знання про які менеджери потребуватимуть при виконанні своїх завдань та обов’язків. В’язничне управління є складним завданням та вимагає широких знань, досвіду й навичок, які будь-який документ або навчальна програма включати не може. 

Кожен із нас, хто брав участь у підготовці цього посібника, має надію, що деяка інформація, викладена на цих сторінках, надасть практичні поради щодо керівництва в’язницями та окреслить складність завдань, які виникають у процесі управління ними. 

Посібник базується на низці вихідних джерел, і ми в боргу в тих, хто зробив ці матеріали доступними, бо ми могли їх урахувати та використати. Як зазначає Ендрю Койл у своєму посібнику з питань в’язничного управління, «належна поведінка персоналу стосовно ув’язнених є ключовим уроком, який має бути вивчено з даного посібника». 

Якщо персонал діє таким чином, що не поважає ув’язненого як особистість та не визнає гідності кожної людини, то будь-яке забезпечення прав людини стає неможливим. Поведінка персоналу та гуманне й гідне поводження з ув’язненими повинні лежати в основі будь-якої практичної діяльності у в’язниці. Це є не лише питанням принципів прав людини. У практичному плані це також означає найбільш результативний та ефективний метод управління в’язницею. 

Окремо хотілося б висловити слова вдячності представникам Наукової ради Державної пенітенціарної служби України за слушні думки та рекомендації, висловлені при обговоренні цього посібника, особливо панові Сергію Богунову та пані Аллі Григоренко. 


Джон Тіздейл, Джефрі Хьюз
травень 2012 року Тіздейл Джон, Хьюз Джефрі

Ефективне лідерство та менеджмент : Навчальний посібник 
 З передм. Голови Державної пенітенціарної служби України О. В. Лісіцкова.  
За техн. та наук. ред. Д. В. Ягунова
Одеса : ПП «Фенікс», 2013.  
З доповіддю виступає секретар Наукової ради ДПтСУ Алла Григоренко
Учасники тренінгуАсистент Проекту Ірина Сваволя, 
консультант Проекту Дмитро Ягунов, 
заступник директора Центру європейської та євроатлантичної інтеграції ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко
консультант Проекту та співавтор підручника Джефрі Хьюз


Консультант Проекту та співавтор підручника Джон Тіздейл

Посилання з сайту ДПтСУ

Див. також


Переглядів: 89412 | Додав: dmytro-yagunov | Теги: кримінально-виконавча система, пенітенціарна система, пенітенціарна установа, пенітенціарна реформа, права людини, пробація, виконання покарань
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]