Вітаю Вас, Гість

12:19 PM
Пенальні системи мусульманських країнПенальні системи мусульманських країн:
організаційні структури, ув’язнення в структурі кримінального покарання, тенденції в’язничного населення

Ця стаття присвячена дослідженню окремих аспектів пенальності мусульманських країн. 

Актуальність проведення саме такого дослідження пов’язана, в першу чергу, з тим, що сьогодні вкрай бракує інформації із зазначеного вище питання в обсязі, який надав би цілісну картину щодо сутності кримінального покарання та його цілей у мусульманських країнах, а також концептуальних засад функціонування відповідних організаційних структур сучасних мусульманських країн. 

Вчені, які вивчають кримінальне право мусульманських країн, здебільшого фокусують увагу на визначення поняття «злочин» та особливостях кримінальної відповідальності за певні види злочинів, у той час коли виконання покарань, організаційні структури та філософсько-правове обґрунтування кримінально-виконавчої діяльності у мусульманських країнах здебільшого залишаються без належної уваги.

Майже недослідженими сьогодні залишаються питання мусульманської пенальності, яка, характеризуючись крайнім консерватизмом щодо поглядів на сутність покарання, його цілі та філософсько-правову спрямованість кримінально-виконавчої політики. тим не менш, безумовно, зазнає впливів глобалізації. 

Беручи до уваги «кризу покарання», яка характеризує пенальність сучасних європейських країн, та більш ніж суттєве зростання кількості ув’язнених в країнах Європи, виникає закономірне питання щодо характеристик в’язничного населення мусульманських країн, які служать індикатором трансформації мусульманської пенальності в умовах глобалізації. 

Крім аналізу урядових структур, відповідальних за функціонування пенітенціарних установ, ця стаття сфокусована на аналізі в’язничної статистики мусульманських країн. У цій статті до уваги беруться:

1) кількісні та якісні показники в’язничного населення;

2) переповнення пенітенціарних установ;

3) процент ув’язнених, які чекають на вирок від загальної кількості ув’язнених;

4) процент жінок у загальній кількості ув’язнених;

5) процент неповнолітніх у загальній кількості ув’язнених;

6) інші дані.

Їх узагальнення надасть можливість зробити висновки щодо сутності пенальних систем сучасних мусульманських країн. Ці дані, в свою чергу, нададуть підстави більш глибоко аналізувати мусульманську пенальність як філософсько-правове явище, у чому вбачається перспектива подальших наукових досліджень. Текст статті можна знайти за посиланнямНадруковано у повному обсязі

Збірник наукових праць з питань європейської інтеграції та права. 
Випуск дев’ятий. За ред. Д.В.Ягунова. 
Одеса: Фенікс, 2012. – С.71-117. 

При використанні матеріалів статті посилання на автора обов’язкове. 
Переглядів: 2053 | Додав: dmytro-yagunov
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]