Вітаю Вас, Гість

9:07 PM
OHCHR: Доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні – з 1 вересня по 30 листопада 2024 року

Українські жінки та чоловіки, які перебували в російському полоні як військовополонені та утримувані медичні працівники, зазнавали катувань і жорстокого поводження, у тому числі сексуального насильства, з боку російської влади, що узгоджується з попередніми висновками УВКПЛ про систематичне та широкомасштабне застосування катувань до українських військовополонених.

Упродовж звітного періоду УВКПЛ опитало 42 українських військовополонених і медичний персонал (31 чоловіка та 11 жінок) після їхнього звільнення з російського полону. Більшість із них провели в полоні понад два роки. Усі опитані надали достовірні та детальні свідчення про катування під час перебування в полоні, зокрема про побиття та інші форми насильства під час так званої «процедури прийому». 35 осіб з опитаних піддавалися частим та/або тривалим катуванням, у тому числі в різних місцях. Ці свідчення узгоджуються з попередніми висновками УВКПЛ про те, що катування та жорстоке поводження з українськими військовополоненими, які перебувають у руках Російської Федерації, є поширеним і систематичним явищем.

Починаючи з 24 лютого 2022 року УВКПЛ опитало загалом 35 жінок-військовополонених і медичних працівників, які перебувають у російському полоні, з яких 29 повідомили про катування та жорстоке поводження. Усі 11 жінок-військовополонених та утримуваних медичних працівників, опитаних протягом цього звітного періоду, зазнали катувань і жорстокого поводження, зокрема сексуального насильства, побиття, стресових положень, ураження електричним струмом, удушення, тривалого одиночного ув'язнення, тривалого стояння або фізичних вправ, приниження через примусове виконання російських патріотичних пісень або вигукування російських гасел, позбавлення сну, насильство, погрози смертю або фізичним насильством. Вони також повідомляли про низьку якість і недостатню кількість їжі, сильну переповненість, антисанітарні умови в камерах з комахами, відсутність доступу до води, туалету, душу і засобів гігієни (в тому числі пов'язаних з менструацією), а також відсутність медичної допомоги (в тому числі послуг з охорони сексуального та репродуктивного здоров'я для жінок, таких як доступ до гінеколога). Більшість жінок описали стан майже постійного стресу і страху під час інтернування, що призвело до постійних проблем зі здоров'ям.

Порушуючи свої зобов'язання за міжнародним правом, Російська Федерація продовжувала застосовувати російське законодавство в повному обсязі на окупованій нею території України, що призвело до подальшого затримання цивільних осіб, багато з яких зазнали катувань або жорстокого поводження, а також до постійних обмежень основоположних свобод, права власності та культурних прав.

Цивільні особи, затримані Російською Федерацією, як правило, залишаються під вартою упродовж тривалих періодів часу. Оновлена інформація про поводження та умови утримання цивільних осіб стає доступною лише після їхнього звільнення, оскільки незалежні гуманітарні спостерігачі не мають регулярного доступу до цивільних осіб, які утримуються на окупованій території України та Російської Федерації. Задокументовані УВКПЛ випадки свідчать про те, що цивільні особи, які перебувають під вартою, страждали від смерті, катувань і жорстокого поводження, а також скаржилися на неналежну медичну допомогу в місцях несвободи. Окупаційна влада не інформувала належним чином членів сімей про місцезнаходження та долю затриманих.

Відповідно до раніше виявлених закономірностей, дві третини з 18 звільнених цивільних осіб, опитаних УВКПЛ протягом звітного періоду (дев'ять чоловіків і дев'ять жінок), розповіли про катування та інші форми жорстокого поводження під час тримання під вартою, зокрема побиття, імітацію страти, ураження електричним струмом, удушення і жахливі умови тримання під вартою. Дев'ятеро (троє чоловіків і шестеро жінок) зазнали сексуального насильства, включаючи застосування електричного струму до геніталій, примусове оголення і погрози сексуального насильства. В однієї з жінок, яка зазнала сексуального насильства, також стався викидень внаслідок катування електричним струмом.

З лютого 2022 року УВКПЛ задокументувало 370 випадків сексуального насильства (щодо 252 чоловіків, 106 жінок, 10 дівчат і 2 хлопців), скоєних військовослужбовцями Збройних Сил Росії, правоохоронними органами та пенітенціарними службами. З них 306 випадків сталися в контексті тримання під вартою, проти 88 цивільних затриманих, 209 військовополонених і дев'яти утримуваних медичних працівників (сексуальне насильство в контексті тримання під вартою стосувалося переважно чоловіків і хлопців: 246 чоловіків і один хлопчик, а також 59 жінок, які постраждали від нього). Ще 62 випадки сталися проти цивільних осіб у житлових районах, більшість з яких були жінками та дівчатами (45 жінок, 10 дівчат, 6 чоловіків та 1 хлопець), і два випадки (жінки) під час процесів так званої «фільтрації».

 

Джерело

Переглядів: 1101 | Додав: Dmytro | Теги: Ягунов Дмитро Вікторович, Дмитро Ягунов, Ягунов Дмитро, Yagunov Dmytro, Dmytro Yagunov, Дмитро Вікторович Ягунов
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]