Вітаю Вас, Гість

1:02 PM
ЄКЗК знову закликає Грецію реформувати систему утримання іммігрантів і припинити практики виштовхування

У звіті про свій спеціальний візит до Греції, який відбувся з 21 листопада по 1 грудня 2023 року, опублікованому разом із відповіддю грецької влади, ЄКЗК вкотре закликає грецьку владу покращити умови утримання в імміграційних центрах країни, особливо в новозбудованих та профінансованих ЄС центрах на островах Егейського моря, забезпечивши при цьому гідне та гуманне поводження з іноземними громадянами.


Основною метою візиту до Греції у листопаді 2023 року було вивчення поводження з іноземними громадянами, позбавленими свободи відповідно до імміграційного законодавства, у центрах попереднього ув'язнення, поліцейських і прикордонних відділках, а також у новозбудованих закритих центрах контрольованого доступу на егейських островах Лесбос, Кос і Самос.


Під час візиту ЄКЗК знову отримав кілька достовірних і узгоджених тверджень про умисне фізичне жорстоке поводження з затриманими іноземними громадянами з боку співробітників поліції в деяких поліцейських дільницях Афін і в центрах попереднього ув'язнення в Амігдалезі, Коринфі і Тавросі (Петру Раллі).

Кілька осіб також зазначили, що вони нібито зазнали жорстокого поводження з боку співробітників берегової охорони, коли їх перехопили в морі.

Звинувачення в основному стосувалися ударів кийками і прикладом рушниці, копняків, стусанів і ляпасів, а також словесних лайок і расистських образ.

Грецька влада повинна вжити більш рішучих заходів, щоб покласти край жорстокому поводженню з іноземними громадянами, позбавленими волі.


Крім того, іноземні громадяни продовжують утримуватися в поганих умовах. Це стосується кількох поліцейських відділків, які не пристосовані для перебування під вартою понад 24 години.

Зокрема, грецькій владі слід вивести з експлуатації поліцейський відділок Драпетсона і припинити утримання дітей у спеціальному ізоляторі Афінського аеропорту. Умови утримання в окремих частинах цих двох установ можна вважати такими, що прирівнюються до нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження.

Слід переглянути умови проживання та поводження з іноземними громадянами, які утримуються в центрах попереднього ув'язнення. Наприклад, у центрі в Коринфі особи утримувалися в стані вимушеної бездіяльності протягом періодів до 18 місяців, у дуже поганих матеріальних умовах, з поганим доглядом, відсутністю гігієни і зараженістю тарганами і постільними клопами в житлових приміщеннях.

 

Внаслідок катастрофічного стану охорони здоров'я в цьому центрі серед значної частини затриманих почала поширюватися відкрита форма туберкульозу.


ЄКЗК також критикує нові профінансовані ЄС закриті центри контрольованого доступу на Егейських островах. На момент візиту ці центри не відповідали базовим потребам у прийомі та захисті заявників на отримання міжнародного захисту.

Велика кількість осіб залишалися там, позбавлені волі набагато довше, ніж передбачено законом, і не користувалися правовими гарантіями, пов'язаними із затриманням, включаючи доступ до адвоката і перекладачів.

Умови життя багатьох осіб, з якими зустрічалися представники ЄКЗК, можна охарактеризувати лише як нелюдські та такі, що принижують гідність, особливо в центрах на островах Кос і Самос.

Наприклад, у деяких місцях розміщення в кімнатах площею 10 кв.м. проживало до восьми осіб, багато з яких були змушені спати на підлозі, не маючи навіть матрацу.

Кілька контейнерів або наметових містечок були непридатні для проживання, не працювали санітарні вузли, не було електрики та опалення.

У багатьох іноземців не було навіть зимового одягу та взуття. Усім особам, які утримуються в закритих центрах контрольованого доступу, мають бути забезпечені гідні умови проживання.


Крім того, ЄКЗК вважає, що надмірна безпека та непотрібна огорожа з колючого дроту роблять ці центри непридатними для розміщення дітей та осіб, які перебувають у вразливому становищі. Велика кількість осіб з особливими потребами та вразливими групами утримувалися без належної оцінки та медичного огляду після прибуття.

Делегація ЄКЗК навіть отримала від цих осіб кілька повідомлень про те, що вони зазнали сексуального насильства або домагань з боку інших іноземних громадян.

Необхідно вжити заходів для швидкого виявлення осіб, які перебувають у вразливому становищі, та покращення доступу до медичної допомоги і якості обслуговування.

Це вимагатиме значного посилення недоукомплектованих медичних бригад і запобігання насильству серед осіб, які перебувають у закритих центрах контрольованого доступу.

Грецькій владі також слід припинити утримання в цих центрах дітей без супроводу дорослих і розлучених з сім'єю.


ЄКЗК знову отримав багато послідовних і достовірних тверджень про неофіційне, часто насильницьке, примусове вивезення іноземних громадян через річку Еврос або морем до Тюреччини (виштовхування).

Це відбувалося без урахування їхніх індивідуальних обставин, вразливості або потреб у захисті, а також ризику жорстокого поводження під час примусового повернення.

Отримані скарги, деякі з яких надійшли ще на початку листопада 2023 року, стосувалися ймовірних операцій з примусового повернення іноземних громадян, у тому числі дітей без супроводу дорослих та дітей, розлучених з батьками.

У доповіді детально описуються дві тенденції, що виникли у зв'язку з передбачуваним виштовхуванням на суші та на морі. На думку Комітету, є достатньо інформації, щоб дійти висновку, що насильницькі витіснення до Туреччини продовжують відбуватися.

Зараз необхідно зосередитися на припиненні насильницьких, небезпечних і незаконних операцій з перетину сухопутного кордону і морського кордону. Грецька влада також повинна провести ефективне розслідування всіх скарг на подібні заяви.


У своїй відповіді грецька влада підкреслює, що умови утримання іноземних громадян у поліцейських дільницях і центрах попереднього ув'язнення відповідають міжнародним стандартам і що в трьох центрах утримання під вартою планується проведення масштабних ремонтних робіт. Вони також надають інформацію про кроки, що вживаються для поліпшення умов утримання затриманих мігрантів у закритих центрах контрольованого доступу, а також для збільшення можливостей для реєстрації та збільшення кількості медичного персоналу. За інформацією грецької поліції та берегової охорони, всі співробітники діють у повній відповідності до своїх міжнародних зобов'язань, зокрема, принципу не примусового повернення і захисту людського життя та гідності.


Source

Переглядів: 1279 | Додав: Dmytro
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]