Вітаю Вас, Гість

2:34 PM
Департамент з питань виконання кримінальних покарань: виконання засудженими делегованих адміністрацією, або самостійно проголошених засуджен

02 серпня 2024 року Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України оприлюднив невеликий, але вкрай важливий документ, яким ще раз нагадав посадовим особам установ виконання покарань припинити практику проживання або перебування протягом дня будь-яких засуджених (крім новоприбулих) у дільниці карантину, діагностики і розподілу.

Департамент ще раз зробив акцент, що виконання засудженими делегованих адміністрацією, або самостійно проголошених засудженими, управлінських функцій у дільниці до інших засуджених суворо заборонено.


Керівники установ були попереджені про персональну відповідальність за делегування засудженим управлінських функцій засудженим, які перебувають у дільниці КДІР та не відносяться до новоприбулих осіб.

Цей, на перший погляд, непримітний крок, має велике значення для забезпечення нормального функціонування установ виконання покарань та запобігання катуванням у пенітенціарній системі.

Так, упродовж останніх 20 років ЄКЗК неодноразово наголошував за результатами візитів до України, що будь-яке делегування управлінських функцій засуджених або ув’язненим має бути заборонено.

У доповіді ЄКЗК за результатами візиту у 2023 році ЄЗКЗ констатував: «У своїх попередніх звітах про візити ЄКЗК закликав українську владу покласти край практиці використання ув’язнених в якості «чергових», яким доручають наглядати за іншими ув’язненими. Тому Комітет із занепокоєнням констатував під час візиту 2023 року, що ця практика продовжує існувати» (CPT, 2023, Para  47).

ЄКЗК повторив свою позицію, що будь-яка часткова передача відповідальності за порядок і безпеку у в’язниці, яка належним чином належить до компетенції персоналу, є неприйнятною. Така практика наражає слабших ув’язнених на ризик жорстокого поводження та експлуатації з боку інших ув’язнених. Комітет вкотре закликає українську владу остаточно покласти край вищезгаданій практиці. Жоден ув’язнений не повинен мати можливості здійснювати владу над іншими ув’язненими (CPT, 2023, Para  47).


Відповідно, вказаний вище документ – це ще один важливий крок на шляху запобігання катуванням в українських пенітенціарних установах відповідно до рекомендацій ЄКЗК.

 

Переглядів: 16 | Додав: Dmytro
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]