Вітаю Вас, Гість

3:12 PM
Організація Об'єднаних Націй заявляє про «расистське насильство з боку поліції» в Чикаго

Організація Об'єднаних Націй нагадала про історію «расово мотивованого насильства з боку поліції» в Чикаго і заявила, що місто має зробити більше для виправлення минулих помилок.

Про це йдеться у заяві інспекторів ООН з прав людини: «Ці жахливі порушення прав людини, як видається, значною мірою вкорінені в системному расизмі і непропорційно впливають на людей африканського та латиноамериканського походження».

Інспектори також піддали осуду повідомлення про безпідставні арешти і застосування катувань для отримання зізнань, у тому числі від неповнолітніх.

«Ці зізнання, а також ширший системний расизм і неправомірні дії поліції в системі кримінального правосуддя Чикаго, як повідомляється, призвели до багатьох неправомірних засуджень і неправомірного ув'язнення людей, часто на надзвичайно довгі періоди часу і без належного доступу до охорони здоров'я, в тому числі для літніх людей і тих, хто пережив тортури», - заявили експерти ООН.

"Були вкрадені життя, що призвело до значного хвильового ефекту в громадах “, - додали слідчі ООН”.

Професор Університету Іллінойсу в Чикаго Надін Набер упродовж останніх чотирьох років співпрацює з MAMAS, групою чиказьких матерів жертв катувань у поліції, щоб змусити ООН розслідувати неправомірні дії чиказької поліції.

Надін Набер заявила, що ООН вимагає від штату Іллінойс «допомогти вирішити проблему людей, яких примушують до поступок і ув'язнюють за злочини, яких вони не скоювали, через насильство і катування з боку поліції».

Хоча держава створила Комісію з розслідування катувань і надання допомоги жертвам, яка почала працювати в 2011 році у відповідь на історичні звинувачення в тортурах колишнього командира поліції Чикаго Джона Берджа, за словами Набера, вона не відповідає своєму призначенню.

«Вся система настільки застаріла, що є сотні людей, чиї документи просто лежать на столі і не були розглянуті Комісією з розслідування катувань і надання допомоги, тому що вона недоукомплектована персоналом і не має достатньо ресурсів», – наголосила Надін Набер.


Ейпріл Ворд, мати Майкла Ворда, який у 2018 році був засуджений за вбивство 15-річної Хадії Пендлтон, сподівається, що увага і заклик до виправлення ситуації з боку ООН врешті-решт допоможуть повернути її сина додому.

Минулого року Апеляційний суд штату Іллінойс скасував вирок Уорду і повернув справу до суду нижчої інстанції. Апеляційний суд заявив, що його зізнання, яке, за словами адвокатів і сім'ї, було отримано під примусом, не повинно було братися до уваги під час судового розгляду.

Ейпріл Уорд заявила, що поліція не повідомляла їй, де утримується її син, протягом 44 годин після його арешту, і що детективи змусили її сина дати неправдиві свідчення.

«Він продовжував говорити: «Мені нічого сказати, я не хочу говорити», а вони просто продовжували знущатися, знущатися, знущатися, знаєте, вони навіть, як мені здається, пару разів били його по голові», - сказала Ейпріл Ворд. Нарешті вони запитали його: «Ну, а як би ти зробив це на його місці?»... і назвали це зізнанням».


Марк Клементс пережив катування у поліції і провів 28 років за ґратами, перш ніж його було виправдано. Наразі він є провідним громадським організатором у Чиказькому центрі правосуддя щодо катувань, а також співпрацює з MAMAS, допомагаючи збирати докази неправомірних дій поліції для інспекторів ООН.

Марк Клементс каже, що, незважаючи на численні попередні запити, «ніхто, здавалося, не хотів нічого робити. Тому, коли Надін (Набер) привернула увагу ООН, нам сказали підготувати невеликі досьє на справи, які, на нашу думку, були неправильними, і де людина все ще перебувала в ув'язненні в Департаменті виконання покарань штату Іллінойс».


Source, text

Переглядів: 502 | Додав: Dmytro | Теги: катування у поліції, Насильство, запобігання катуванням, катування, Поліція
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]