Вітаю Вас, Гість

5:13 PM
Безпека та насильство у в'язниці (Penal Reform International: Global Prison Trends 2024)

Насильство продовжує домінувати у в'язничному житті в усьому світі, що пов'язано з різними причинами, серед яких недостатнє укомплектування персоналом, переповненість і корупція. Насильство, пов'язане зі злочинними угрупованнями та соціальною і політичною нестабільністю, зростає.


Відомі численні випадки, коли злочинні угрупування захоплювали контроль над в'язницями або нападали на них.

На Гаїті в березні 2024 року банди штурмували найбільшу в'язницю країни, що призвело до втечі майже 4 тис. осіб і щонайменше 12 смертей, спричинило запровадження надзвичайного стану і нічної комендантської години.

У Гондурасі щонайменше 46 жінок у в'язниці були вбиті після спалаху насильства між бандами.

Нещодавні випадки бандитського насильства і повстань проти влади також мали місце у Венесуелі та Мексиці упродовж останнього року.

У Сьєрра-Леоне 20 осіб було вбито і майже 2 тис. ув'язнених втекли, коли на в'язницю напали нападники у 2023 році.


Зростає занепокоєння щодо вербування банд у в'язницях, зокрема в Еквадорі, де більшість з 36 в'язниць країни перебувають під певним контролем банд, а з 2019 року в 14 масових вбивствах у в'язницях загинуло понад 600 осіб. У січні 2024 року війська штурмували в'язницю в Гуаякілі, щоб повернути контроль над нею від наркобанд.

Вважається, що в Мексиці злочинні угруповання також повністю або частково контролюють половину в'язниць країни.


В Європі вплив організованої злочинності на в'язниці також викликає все більше занепокоєння.

Наприклад, у Швеції нещодавно зросла частка ув'язнених, пов'язаних з організованою злочинністю, і ця тенденція спостерігається і в інших європейських країнах.

За даними Європолу, лідерам злочинних угруповань часто вдається продовжувати свою діяльність з в'язниці, реорганізуючись і зберігаючи свій вплив упродовж тривалого часу.

Наприклад, лідер зі зв'язками на Західних Балканах керував торгівлею наркотиками та вогнепальною зброєю зі своєї тюремної камери в Італії, а також здійснював операції в багатьох європейських країнах, у тому числі в Бельгії, Нідерландах і Німеччині.


Катування та інші види жорстокого поводження з ув'язненими з боку персоналу залишаються глобальною проблемою, особливо там, де є конфлікт або відсутнє верховенство права.

У Гонконзі політичні активісти заявляли про фізичне і сексуальне насильство, а в Албанії було висловлено занепокоєння з приводу катувань і жорстокого поводження з дітьми в установах досудового ув'язнення.

З Єгипту продовжують надходити повідомлення про високий рівень жорстокого поводження з жінками у в'язницях, а в сирійських в'язницях катування описуються як рутина.

Спеціальний доповідач ООН з питань катувань закликав Ізраїль розслідувати численні звинувачення в тортурах і жорстокому поводженні з палестинцями в ізраїльських центрах утримання під вартою, включаючи побиття, позбавлення сну, тривале використання стресових положень і сексуальне насильство.

Повідомляється, що десятки політичних опонентів були вбиті у в'язницях М'янми упродовж 2023 року.

Широкомасштабне насильство, включаючи сексуальне насильство та приниження, було задокументоване в дослідженні, проведеному в Центральноафриканській Республіці.


Країни з високим рівнем доходу не застраховані від випадків катувань і жорстокого поводження.

У Бельгії в березні 2024 року з'явилося відео катування людини у в'язниці, що викликало заклики до міністра юстиції піти у відставку.

У доповіді Ради Європи від грудня 2023 року зазначається, що катування та жорстоке поводження присутні в місцях позбавлення волі в регіоні, і вказується на документальне підтвердження таких випадків у пенітенціарних установах Болгарії, Хорватії, Кіпру, Франції, Литви, Молдови, Чорногорії, Португалії та Румунії, задокументованих ЄКЗК.


Тюремний персонал піддається високому ризику насильства і словесних образ, що в багатьох випадках посилюється переповненістю в'язниць і нестачею персоналу, створюючи незахищеність. Аналіз показує, що в Європі картина неоднозначна з точки зору масштабів і реакції на них.

У той час як у Швеції, Люксембурзі та Каталонії за останні три роки зросла кількість насильницьких інцидентів проти тюремного персоналу, у Словаччині та Україні такі інциденти трапляються рідко.

За останній рік сталося кілька резонансних інцидентів, що призвели до закликів тюремного персоналу та профспілок до посилення захисту.

Наприклад, у Франції в травні було вбито двох співробітників в'язниці, коли тюремний фургон з високопоставленою особою потрапив у засідку, що призвело до загальнонаціональних страйків з вимогами посилення безпеки та підвищення заробітної плати.

Напад ув'язненого в Бельгії, в результаті якого було поранено двох співробітників в'язниці, призвів до страйку в січні 2024 року, також через умови праці.

В Англії та Уельсі у 2022-2023 роках було зафіксовано 8516 нападів на тюремний персонал, причому кількість нападів у жіночих в'язницях була найвищою за всю історію. Влада запровадила натільні відеокамери для всього тюремного персоналу, а також використання хімічного подразнюючого спрею (PAVA) у в'язницях для дорослих чоловіків, що викликало питання з боку громадянського суспільства щодо його ефективності та непропорційного застосування до чорношкірих та мусульманських людей.


Інвестиції в засоби безпеки для реагування на насильство та незахищеність є загальною тенденцією.

Наприклад, у Бранденбурзі, Німеччина, зростання насильства у в'язницях спонукало до інвестицій у захисне обладнання у розмірі 200 тис. євро у 2023 році.

У 2023 році влада Франції розробила національний план боротьби з насильством, який має бути впроваджений у кожній в'язничній установі. План передбачає низку заходів, таких як посилення підтримки цільового персоналу, активізація аудиту насильства на місцях, підвищення рівня підготовки з управління інцидентами, динамічні заходи безпеки та покращення оцінки обладнання для забезпечення безпеки.

За межами Європи пенітенціарна служба Гайани інвестує в нові сканери і розглядає можливість патрулювання за допомогою дронів, щоб запобігти потраплянню контрабанди до в'язниці.

У Пуні, Індія, планується встановити понад 7 тис камер відеоспостереження і нові сканери у в'язницях штату.


Вивчення різних способів підвищення безпеки залишається предметом як політичного, так і наукового інтересу.

Один з ефективних кейсів був продемонстрований у Гайані, де поряд з покращенням заходів безпеки, розширенням програм професійно-технічного навчання сприяло значному зниженню рівня насильства у в'язницях упродовж 2023 року.

Дані свідчать про те, що покращення харчування у в'язницях пов'язане зі зменшенням кількості насильницьких інцидентів, так само як і розташування в'язниць поблизу зелених насаджень.

Дослідження фізичного та вербального насильства щодо ув'язнених з боку персоналу японських в'язниць рекомендувало персоналу використовувати більш ввічливі форми звертання до ув'язнених, а тюремному персоналу - отримувати більше підтримки та консультацій з питань психічного здоров'я; також було рекомендовано запровадити опитування ув'язнених, щоб краще зрозуміти потенційні проблеми. Було виявлено, що програми з підвищення обізнаності про конфлікти та медіації за принципом «рівний-рівному» знижують рівень насильства у в'язницях Ірландії.


Вивчення різних способів підвищення безпеки залишається предметом як політичного, так і наукового інтересу. Один з ефективних кейсів був продемонстрований у Гайані, де поряд з покращенням заходів безпеки, розширенням програм професійно-технічного навчання сприяло значному зниженню рівня насильства у в'язницях упродовж 2023 року. Дані свідчать про те, що покращення харчування у в'язницях пов'язане зі зменшенням кількості насильницьких інцидентів, так само як і розташування в'язниць поблизу зелених насаджень.

Дослідження фізичного та вербального насильства щодо ув'язнених з боку персоналу японських в'язниць рекомендувало персоналу використовувати більш ввічливі форми звертання до ув'язнених, а тюремному персоналу - отримувати більше підтримки та консультацій з питань психічного здоров'я; також було рекомендовано запровадити опитування ув'язнених, щоб краще зрозуміти потенційні проблеми. Було встановлено, що програми підвищення обізнаності про конфлікти та медіації за принципом «рівний-рівному» знижують рівень насильства у в'язницях в Ірландії.


Тюремна адміністрація Бельгії та Словаччини заявила, що «закидання» незаконних предметів за допомогою дронів є однією з найбільших загроз безпеці, з якою вони наразі стикаються, і ця проблема є дзеркальним відображенням інших країн.

У 2024 році італійська влада заарештувала 31 особу за використання дронів для доставки телефонів, зброї та наркотиків лідерам банд у в'язниці.

У Канаді зростання контрабанди з використанням дронів призвело до зростання насильства: 75% випадків вилучення контрабанди пов'язані зі скиданням дронів.

Дрони також були пов'язані з серйозними інцидентами у сфері безпеки, як, наприклад, в Еквадорі, де у 2023 році дрон, що перевозив вибухівку, пробив дірку в даху в'язниці суворого режиму. У відповідь на це все більше країн застосовують технології виявлення дронів.

Шотландська тюремна служба випробовує технологію, яка сповіщає владу про активність дронів у повітряному просторі поблизу в'язниць.

В Англії та Уельсі новий закон передбачає кримінальну відповідальність за польоти дронів у межах 400 метрів від в'язниць та установ для неповнолітніх правопорушників, а операторам дронів загрожує штраф у розмірі до 2500 фунтів стерлінгів.


Source

Переглядів: 2018 | Додав: Dmytro
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]