Вітаю Вас, Гість

10:25 PM
Актуальні проблеми європейської інтеграції. Випуск 10.Актуальні проблеми європейської інтеграції. 
Збірник статей з питань європейської інтеграції та права.

Випуск десятий / За редакцією Дмитра Ягунова.
Одеса: Фенікс, 2012. – 241 с.
(укр., рос. та англ. мовами).


«Актуальні проблеми європейської інтеграції»: 5 років, 10 зустрічей

9 лютого 2007 року кафедра європейської інтеграції Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України провела наукову конференцію «Актуальні проблеми реалізації Плану дій Україна-ЄС».

Збірник статей, який вийшов за результатами проведення цієї конференції, започаткував традицію проведення конференцій та круглих столів на базі кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України, а згодом – за участі Центру європейської інтеграції при Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

15 травня 2007 року у Всеукраїнському болгарському культурному центрі в Одесі відбувся науково-практичний семінар на тему: «Європейський Союз: утворення та етапи розвитку; інституційні основи; Україна і Європейський Союз». Семінар був ініційований та організований Асоціацією болгар України та кафедрою європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України і присвячений «Дням Європи в Україні». 

В ньому взяли участь народний депутат України Антон Кіссе, консули Болгарії і Румунії в Одесі Дмитро Тучков і Корнелій Георгіаш, політологи, вчені і викладачі провідних одеських вузів, зокрема, Володимир Пищемуха, Валентина Кривцова, Ірина Максименко, Дмитро Ягунов, Ігор Сліденко, Олександр Вишняков, Оксана Шуляр. Серед запрошених були члени молодіжних організацій і студенти, а також одесити, які цікавляться вищевказаними проблемами. Відкрив семінар віце-президент Асоціації болгар в Україні Георгій Алавацький . 

За результатами проведення цього семінару було видано збірник статей, який визначив періодичність проведення таких семінарів з євроінтеграційної тематики з виданням за їх результатами відповідних збірників.

Всього за ці п’ять років було видано дев’ять збірників.

І сьогодні, коли проект готується святкувати шосту річницю спільної роботи, увазі читачів пропонується ювілейний, 10-й випуск збірника, який було підготовлено в рамках цього проекту.

Є всі підстави говорити про великий успіх проекту, до якого привели наполеглива праця усіх його авторів та учасників. 

Цей неформальний проект об’єднав навколо себе велику кількість науковців, політичних діячів та практичних працівників з різних сфер та галузей, молодих вчених та аспірантів, а також слухачів та студентів, які робили перші кроки у сфері науки.

Проект «Актуальні проблеми європейської інтеграції» навіть не очікував, що стане настільки міжнародним, вийшовши за суто європейські межі. Видання проекту представляють авторів з України, Росії, Молдови, Німеччини, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, США, Румунії, Люксембургу, Польщі, Туреччини, Нідерландів, Італії, Канади та інших країн. 

Гадаю, це вступне слово не може обійтися без того, щоб не згадати тих, хто створив та підтримав цей проект упродовж п’яти років його існування.

Цей проект дуже вдячний Представництву Європейського Союзу в Україні за його підтримку цієї ініціативи упродовж перших років її втілення. Із самого початку видання нашого проекту супроводжувалися вступним словом керівників Представництва, в яких визначалися найбільш актуальні проблеми європейської інтеграції України. 


Не можна не висловитися з вдячністю щодо участі в проекті Британської Ради в Україні, яка надавала підтримку публікацій у виданнях проекту членам Британсько-укранської професійної мережі (UK-Ukraine Profewssional Network).

Говорячи про тих людей, які створили та підтримували проект, то, передусім, це – завідувач кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України Валентина Михайлівна Кривцова, кандидат історичних наук, доцент. Саме Валентина Михайлівна – талановитий викладач, організатор та вчений – розробила та втілила ідею цього проекту, всіляким чином підтримуючи його упродовж цих п’яти років.

Це – Василь Миколайович Мойсієнко, кандидат історичних наук, доцент, один із засновників та керівників Центру європейської інтеграції при Черкаському університеті імені Богдана Хмельницького. Цей вчений, викладач та громадський діяч чимало зусиль доклав для проведення круглів столів, за результатами яких видавалися чергові випуски «Актуальних проблем європейської інтеграції». Будучи постійним автором видань цього проекту, Василь Миколайович кожного разу привносив новизну та гостроту до випусків, подаючи гострі та цікаві статті. Водночас, будучи талановитим педагогом, учнем якого я маю честь бути, Василь Миколайович постійно залучав студентів до наукових розробок у сфері євроінтеграційних процесів.

Це – Олександр Костянтинович Вишняков, завідувач кафедри порівняльного правознавства та права Європейського Союзу Національного університету «Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, професор. Олександр Костянтинович із самого початку реалізації цього проекту був постійним його учасником. Наша перша конференція, проведена у лютому 2007 року, розпочалася саме з доповіді такого вельмишановного вченого та глибокого знавця актуальним проблем європейської інтеграції, яки є вельмишановний пан Вишняков. Друга конференція, що відбулася у травні 2007 року, також відбулася багато у чому завдяки енергії Олександра Костянтиновича. У подальшому наступні випуски збірника проекту виходили зі статтями та вступним словом цього відомого вченого. 

Це – Емма Августівна Гансова, доктор філософських наук, професор, яка надзвичайно багато часу приділила редагуванню збірників, надаючи цінні поради щодо спрямованості наступних видань.

Це – Людмила Іванівна Кормич, завідувач кафедри соціальних теорій Національного університету «Одеська юридична академія», яка приділила багато увагу нашим виданням. Статті Людмили Іванівни завжди відзначалися актуальністю, а її талант організатора та її цінні рекомендації надали значного імпульсу розвиту цього проекту.  

Це – Микола Анатольович Польовий, доктор політичних наук, професор кафедри соціальних теорій Національного університету «Одеська юридична академія». Надзвичайно талановитий викладач та глибокий спеціаліст в багатьох галузях знань. Будучи постійним автором видань цього проекту, Микола Анатолійович упродовж цих років надавав велику допомогу в редагуванні видань проекту. 

Особливі слова подяки хотілося б висловити деканові факультету міжнародно-правових відносин та юридичної журналістики Національного університету «Одеська юридична академія», доценту кафедри морського та митного права НУ «ОЮА» Віталію Віталійовичу Серафімову за його підтримку цього проекту. Саме завдяки зусиллям та енергії Віталія Віталійовича було видання отримувало нові шляхи розвитку. 

Користуючись цієї можливістю, хочу висловити слова щирої подяки усім авторам, які брали участь у публікації усіх випусків, та побажати подальших успіхів та творчого натхнення.

Щодо перспектив подальшої наукової роботи, то від себе особисто хочу запросити вас до участі у виданні наступних випусків цього збірника.
Бажаю вам успіхів на Вашому творчому шляху!


З повагою та найкращими побажаннями,
Дмитро Ягунов

листопад 2012 рокуІ
ПОЛІТИЧНІ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНИХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

Василь Мойсієнко
Організаційно-правові аспекти децентралізації публічної влади в державах-членах Європейського Союзу

Борис Бабін 
Правове програмне регулювання в Європейському Союзі

Микола Польовий
Деякі міркування відносно зв'язку між політичним тероризмом та демократією

Maciej Perkowski, Ph.D., Wioleta Hryniewicka-Filipkowska, Agnieszka Jablonska
Legal Preparedness for Global Sustainability: Sustainable Development Principles in the Decisions of International Courts and Tribunals 1992-2012 (The report from the international seminar, June 15-17, 2011, Rome)

Іванна Георгізова 
Правове забезпечення гендерної рівності: європейські стандарти та українські реалії 

Яна Чернопищук
Вплив Лісабонського договору на конституційні перетворення в державах-членах ЄС

Наталя Кадук, Майя Ніколаєва Іванівна
Європейська інтеграція України крізь призму розвитку взаємовідносин з країнами-членами ЄС

Володимир Головатенко
Історична ретроспектива розвитку норм про військову окупацію в міжнародному праві (до середини ХІХ ст.)

Діана Слабих 
Регіональна політика ЄС, як чинник формування державної регіональної політики України

Людмила Валуєва
Удосконалення системи управління морськими портами у світлі прийнятого Закону України «Про морські порти України»

Мілєна Пашкова 
Внутрішньовідомчий контроль за додержанням норм адміністративної етики в органах виконавчої влади

Тетяна Небога
Тенденції розвитку ринку телекомунікацій 

Лилия Яровая, Владислав Варинский
Концептуальные составляющие борьбы с морским пиратством 

ІІ
ПЕРЕКЛАДИ

Едвард Шилз
Центр і периферія (переклад) 

Переклад зроблено доцентом, кандидатом юридичних наук, докторантом Національного університету «Одеська юридична академія» О. С. МельничукІІІ
РЕФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ КРИМІНАЛЬНОЇ ЮСТИЦІЇ ВІДПОВІДНО ДО СВІТОВИХ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ

Наталія Максимова 
Соціально-психологічні аспекти впровадження ювенальної юстиції в Україні 

Дмитро Ягунов
Категорія «виправлення» в філософсько-правовому контексті традиційних цілей покарання (до питання про обґрунтування покарання в класичній школі кримінального права)

Сергій Албул
Євроінтеграційний акцент нового кримінально-процесуального законодавства України: новели та вади 

Ігор Іваньков 
Загальна характеристика оновлений рекомендацій ООН, що стосуються поводження з жінками-ув’язненими та заходів покарання, не пов’язаних з позбавленням волі для жінок-правопорушників 

Василь Мойсієнко, Таїсія Науменко
Критерії та стандарти застосування статті 2 ЄКПЛ у прецедентній практиці Європейського суду з прав людини 

Оксана Дивущак 
Протидія торгівлі людьми як проблема сучасності 

Олег Мидвецький 
Електронний моніторинг в Україні: аналіз перспектив крізь призму положень нового кримінально-процесуального кодексу України

Анатолій Хропатий
Деякі проблеми функціонування кримінально-виконавчих інспекції в Україні (до питання про створення національної моделі пробації)

Григорій Мар’яновський 
Высшая мера социальной защиты

Дмитро Ягунов
Пенальні системи країн Центральної та Південної Америки в умовах глобалізації: організаційні структури, ув’язнення в структурі кримінального покарання, тенденції в’язничного населення 


IV
СЕМІНАР "ПОШИРЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ЄВРОПЕЙСЬКУ КОНЦЕПЦІЮ ПРОБАЦІЇ" 
(м. Маріуполь) 

V
СЕМІНАР «ПОШИРЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ЄВРОПЕЙСЬКУ КОНЦЕПЦІЮ ПРОБАЦІЇ» 
(м. Севастополь)VI
ЗНАЙОМСТВО ЗІ СЛУЖБОЮ ПРОБАЦІЇ РУМУНІЇ

Василь Бурак, Володимир Головатенко, Олександр Дем’яненко, 
Володимир Кондратьєв, Андрій Лапінський, Юрій Омельчук, Дмитро Ягунов
Служба пробації в Румунії: структура та функції 

Iuliana Elena Carbunaru
Romanian Probation Service in an International context

 

Автори:

Maciej Perkowski, Ph. D., Professor of University of Bialystok – President of the Law and Partnership  Foundation, Head of the Department of Public International Law at the Faculty of Law at University of Bialystok, Manager of the Centre of European Funds Management Law at the Faculty of Law at University of Bialystok

Agnieszka Jablonska - Manager of the Law and Partnership Foundation office. Project specialist.  Graduate in International Relations, Administration and European Affairs. Associate of the European Funds Management Law Centre at the Faculty of Law of University of Bialystok.

Wioleta Hryniewicka-Filipkowska – Project Specialist at the Law and Partnership Foundation. Ph.D. candidate at the Faculty of Law of University of Bialystok. Graduate in International Relations, Administration and European Affairs. Associate of the European Funds Management Law Centre at the Faculty of Law of University of Bialystok.

Албул Сергій Володимирович – доцент кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидат юридичних наук, доцент, член Союзу юристів України, член Асоціації кримінального права України, полковник міліції

Бабін Борис Володимирович – завідувач кафедри адміністративного та кримінального права Одеської національної морської академії, кандидат юридичних наук, доцент 

Валуєва Людмила Василівна – старший викладач кафедри адміністративного та кримінального права Одеської національної морської академії 

Варінський Владислав Олексійович – курсант 5-го курсу факультету морського права і менеджменту Одеської національної морської академії

Георгізова Іванна Леонідівна – доцент кафедри державно-правових дисциплін Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, кандидат політичних наук

Головатенко Володимир Іванович – магістр права (Ессекський університет, Велика Британія)

Дивущак Оксана Олександрівна – здобувач кафедри європейської інтеграції Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, начальник відділу оздоровлення та відпочинку дітей Міністерства соціальної політики України, магістр державного управління 

Іваньков Ігор Володимирович – завідувач циклу кримінально-правових дисциплін Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України, кандидат юридичних наук 

Іуліана Карбунару – керівник Дирекції пробації Міністерства юстиції ресбуліка Румунія 

Мельничук Ольга Степанівна – доцент, кандидат юридичних наук, докторант Національного університету «Одеська юридична академія» 

Мидвецький Олег Віталійович – стажист на посаді прокурора Жмеринської міжрайонної прокуратури Вінницької області

Максимова Наталія Юріївна – професор факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор психологічних наук, професор

Мар’яновський Григорій Абрамович – член Громадської ради при Управлінні Державної пенітенціарної служби в Харківської області, адвокат

Мойсієнко Василь Миколайович – перший заступник директора Центру європейської та євроатлантичної інтеграції при Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького, кандидат історичних наук, доцент

Науменко Таїсія Іванівна – студентка 4-го курсу Навчально-наукового інституту економіки і права Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького

Небога Тетяна Василівна - викладач кафедри економічної теорії Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова

Пашкова Мілєна Олегівна – аспірант кафедри регіональної політики та публічного адміністрування ОРІДУ НАДУ при Президентові України

Польовий Микола Анатолійович – професор кафедри соціальних теорій Національного університету «Одеська юридична академія», доктор політичних наук, доцент 

Слабих Діана Миколаївна – аспірант кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України   

Хропатий Анатолій Анатолійович – начальник Стрийського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ у Львівській області, майор внутрішньої служби

Чернопищук Яна Володимирівна – аспірант кафедри конституційного права НУ «Одеська юридична академія

Ягунов Дмитро Вікторович – доцент кафедри адміністративного та кримінального права Одеської національної морської академії, кандидат наук з державного управління, доцент, MSSc in Criminal Justice, адвокат, консультант Ради Європи, член Наукової ради Державної пенітенціарної служби України 

Ярова Ліліана Вікторівна – професор кафедри адміністративного та кримінального права Одеської національної морської академії, доктор політичних наукПереглядів: 3740 | Додав: dmytro-yagunov
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]