Вітаю Вас, Гість

2:34 PM
Засідання «круглого столу» з обговорення досвіду запровадження елементів пробації в кримінальному судочинстві України та розробки відповідни
 
Засідання «круглого столу» з обговорення досвіду запровадження елементів пробації в кримінальному судочинстві України та розробки відповідних проектів законів України, Київ, 23 квітня 2009 року
 
 
24 квітня 2009 року у приміщенні Міністерства юстиції України відбулася вагома подія. Міністерством юстиції України за підтримки Центру суддівських студій було проведено "круглий стіл" з обговорення досвіду впровадження елементів пробації у кримінальному судочинстві України та розробки відповідних законопроектів.
 

У проведені заходу взяли участь представники Міністерства юстиції України, Центру суддівських студій, Верховного Суду України та окремих судів, Державного департаменту України з питань виконання покарань, Генеральної прокуратури України, а також Всеукраїнського благодійного фонду «Правова ініціатива» та інших громадських організацій.

 

Науковці були представлені членами робочої групи ЮНІСЕФ з питань розробки законопроектів про систему пробації в Україні (Олесандр Беца, Галина Овчарова, Ірина Яковець, Дмитро Ягунов).

 

На круглому столі відбулося обговорення подальшої роботи над законодавчим забезпеченням системи пробації в Україні. Зокрема обговорювалися питання подальшої роботи над проектами законів про пробацію та про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінального законодавства та організаційно-правових передумов впровадження пробації), розроблених робочою групою ЮНІСЕФ (Олександр Беца, Олексій Лазоренко, Олесандр Лемешко, Галина Овчарова, Ірина Яковець, Дмитро Ягунов) та зареєстрованих за ініціативою народного депутата України Віктора Швеця)

 

Див. проекти законів

http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=33788

http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=33787

 

 

 

Захід було відкрито доповіддю Першого заступника Міністра юстиції України п. Євгена Корнійчука, який зауважив на нагальній потребі створення в Україні системи пробації у відповідності зі світовими та європейськими стандартами.

 

Свою думку висловила п. Наталія Верещинська, директор Центру суддівських студій.

 

На круглому столі було представлено дослідження, проведене в деяких судах АР Крим щодо ставлення суддів окремих судів до пробації як організаційної структури, статусу офіцера пробації у кримінальному процесі та його функцій. З надзвичайно цікавою доповіддю виступила суддя Верховного Суду України пані Ольга Шаповалова, завдяки зусиллям якої була проаналізована практика впровадження елементів пробації у практичну діяльність кримських судів.

 

Свої думки з приводу впровадження системи пробації в Україні висловили п. Станіслав Міщенко, суддя Верховного Суду України, та п. Валентин Зубар, Голова судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Київської області.

 

Аналіз проблемних питань щодо подальшої роботи над законопроектами про пробацію було представлено головним консультантом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України, кандидатом юридичних наук п. Віталієм Гацелюком.

 

 

Після проведення саме цього круглого столу в мене з’явилося тверде переконання у необхідності прискорення реформ вітчизняної системи кримінальної юстиції в контексті створення служби пробації в Україні. Поєднання ідей науковців та практиків під час круглого столу створило атмосферу реальної роботи над законодавчим забезпеченням системи пробації в Україні.

 

Хотілося б щиро подякувати Міністерству юстиції України та Українського центру суддівських студій (і особисто п. Наталії Верещинській, директору Центру суддівських студій, та п. Петру Кочергану, Начальнику Управління Міністерства юстиції України із забезпечення взаємодії з Державним департаментом України з питань виконання покарань) за організацію та проведення цього важливого заходу та фоторепортаж)

 

Джерело  фото – офіційний сайт Міністерства юстиції України  http://minjust.gov.ua/photoalbum/photoalbum_230 

 

 

З повагою,

Дмитро Ягунов

 

 

http://www.probation.at.ua/

http://judges.org.ua/dig703.htm

 

 
Переглядів: 10359 | Додав: dmytro-yagunov
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]