Вітаю Вас, Гість

1:43 PM
Законодавче забезпечення впровадження пробації в Україні
 
20.06.2008 року Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної ради україни провів слухання: "Шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері правопорушень, вчинених неповнолітніми, в контексті гармонізації з міжнародними нормами і стандартами (щодо законодавчого забезпечення впровадження пробації в Україні)" 
 
 
У заході взяли участь народні депутати, представники Секретаріату Президента України, Уповноваженого з прав людини, Генеральної прокуратури, міністерства юстиції, інших органів виконавчої влади, міжнародних і громадських організацій, науковці, фахівці.
 
Голова Комітету Віктор Швець, відкриваючи комітетські слухання, зазначив, що Комітет є "твердим прибічником впровадження та реалізації комплексної стратегії стосунків держави та неповнолітніх у сфері кримінальної юстиції".
 
Перед цим народні депутати вирішили проаналізувати доцільність та реальність законодавчих механізмів запровадження системи пробації, передусім у сфері відповідальності за злочини, вчинені неповнолітніми, оскільки сьогодні не можна охопити всі аспекти протидії злочинності неповнолітніх, як і не можна говорити про запровадження пробації як про самодостатній процес у відриві від її місця в системі кримінально-правового регулювання.
 
Учасники слухань у виступах розглядали пробацію як цілісну і багатокомпонентну працюючу систему. Зазначалося, що вона складається із механізму призначення судом і етапів виконання пробації щодо конкретної особи, що вчинила злочин. Цей механізм полягає у розгляді кримінальної справи і особи правопорушника, призначенні терміну виправлення пробаціонера під контролем офіцера пробації з наглядом за його діями і безумовною ресоціалізацією. Промовці наголошували, що дієвість пробації полягає у суцільному контролюванні спеціалізованого виконання покарання, альтернативного ув'язненню (обмеженню/позбавленню волі), виконуваного офіцером пробації; зміні негативних рис особистості пробаціонера, що детермінувало злочинну поведінку; перегляді кримінальної справи судом по закінченню терміну пробації індивідуально з кожним пробаціонером.
 
Під час дискусії зазначалося, що пробація є складною системою, соціально спрямованою на збереження цілісності особистості та недопущення її остаточної руйнації в умовах обмеження або позбавлення волі і своєрідним методом роботи зі злочинцями при всій невідворотності кримінального покарання за вчинений злочин, а також способом гуманізованої ресоціалізації правопорушників, особливо неповнолітніх осіб.
 
Учасники слухань відзначали, що термін "пробація" може вживатися у декількох значеннях. Зокрема, як багатопланова концепція соціальної роботи з правопорушниками та іншими соціально вразливими групами; як ієрархічна організаційна структура, яка працює задля досягнення однієї мети - виправлення і ресоціалізації засудженого за наявності спонукальних до цього умов; як орган державної влади; певна з'єднувальна ланка між кримінальною юстицією та соціальною роботою тощо.
 
Наголошувалося, що під пробацією слід розуміти систему нагляду та допомоги засудженим в їх прагненні якомога швидше повернутися до повноцінного життя.
 
Промовці підтримували створення національної моделі служби пробації.
 
Під час слухань відбулися презентації Концепції системи пробації України і пропозицій до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінального законодавства та організаційно-правових передумов впровадженя пробації).
 
Учасники слухань ознайомилися з досвідом застосування пробації в Великій Британії і Латвії, обговорили перспективи впровадження пробації в Україні.
 
Заслухавши доповіді, виступи, рекомендації та зауваження учасників комітетських слухань, розглянувши проект редакції нового Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінального законодавства та організаційно-правових передумов впровадження пробації)", Комітет ухвалив рішення створити робочу групу по опрацюванню законопроекту, яка узагальнить пропозиції і узгодить остаточний варіант редакції цього законопроекту.
 
 
 
 
 
Джерела доступу:
 
 
 
Переглядів: 1581 | Додав: dmytro-yagunov
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]