Мені надзвичайно приємно, що молоді українські науковці виявили інтерес до участі в цій конференції. Я вітаю вашу зацікавленість в Європейському Союзі та, зокрема, у Європейській політиці сусідства (ЄПС). Глибока дискусія щодо ЄПС є надзвичайно важливою для посилення спільної відповідальності за цю політику.
Європейську політику сусідства було ініційовано напередодні розширення Європейського Союзу у 2004 році з метою гарантувати, що розширення не створить нового поділу в Європі. Її мета – сприяти економічному розвиткові сусідів розширеного Союзу, пропонуючи їм можливості економічної інтеграції з ЄС, зміцнювати свободу та демократію та сприяти безпеці і стабільності. У грудні 2006 року, через вісімнадцять місяців з початку втілення цієї політики, Європейська Комісія здійснила її вичерпний аналіз і запропонувала нову ініціативу у вигляді Повідомлення про посилення ЄПС.
Нова посилена ЄПС, яка буде втілюватися в життя у першій половині 2007 року, буде ще більше пристосована до потреб та побажань кожного окремого сусіда. Пріоритет буде віддано поглибленню економічної інтеграції, сприянню мобільності, покращенню міжлюдських контактів, посиленню політичної співпраці та регіональному діалогу. Багато з цих положень втілюються щодо України вже сьогодні. Ця співпраця буде супроводжуватися використанням більш потужних та гнучких фінансових інструментів з метою підтримки нових ініціатив та покращення якості допомоги з боку ЄС.
Упродовж майже двох років реалізації Плану дій ЄС-Україна, який було прийнято у лютому 2005 року, були досягнуті в цілому добрі результати. Шостого лютого 2007 року на зустрічі Трійки ЄС-Україна було оголошено про початок переговорів щодо нової посиленої угоди між ЄС та Україною, яка має замінити чинну Угоду про партнерство та співробітництво. Переговори стартуватимуть на початку березня в Брюсселі.
Перспективи для більш інтенсивного двостороннього співробітництва є добрими, і я переконаний, що скоро ми побачимо суттєві позитивні результати нової політики.
Ієн Боуг
Голова Представництва Європейської Комісії в Україні
I am very pleased that young motivated
Ukrainian researchers take part in this conference. I welcome your interest in
the European Union and, more specifically, in the European Neighbourhood Policy
(ENP). A broad discussion of the ENP in
The European Neighbourhood Policy was
initiated on the eve of the 2004 enlargement of the European Union in order to
ensure that enlargement did not create a new division in
The new strengthened ENP that will be put
into practice in the first half of 2007 will be even more adjusted to the needs
and aspirations of each individual neighbour. Priority issues to be addressed
will be deeper economic integration, facilitating mobility, enhancing
people-to-people contacts, intensified political co-operation and regional
dialogue. Much of this is already applied to
Overall good progress has been achieved
during almost two years of the implementation of the EU-Ukraine ENP Action Plan
that was adopted in February 2005. Agreement to start negotiations on the new
enhanced agreement between the EU and
The perspectives for a more intensive bilateral cooperation are good; and I am convinced that we will see visible positive results of the new policy soon.
Ian Boag
Head
of Delegation of the European Commission in