Вітаю Вас, Гість

За загальними стереотипами (недалекими від реальності), Україна традиційно використовувалася як транзитна країна для цілей торгівлі людьми.

Джерело

Переглядів: 7091 | Додав: Dmytro | Дата: 2022-08-29

Теоретичне питання «Як змінилися показники сімейного насильства після початку війни» має таку ж саму теоретичну відповідь: 1) значна кількість потенційних кривдників відірвані від родин в силу обставин воєнного часу; 2) значна кількість жертв залишила країну або принаймні свої домівки; 3) середовище сімейних конфліктів як таке зменшилося.

Джерело

Переглядів: 5088 | Додав: Dmytro | Дата: 2022-08-23

Аналіз показників злочинності в Україні у 2022 році вимагає окремої уваги до статевих злочинів. Як у багатьох інших прикладах, відбулося значне зменшення кількості статевих злочинів, що можна пояснити багатьма факторами, як-от: наявність патрулів й блокпостів на дорогах та перехрестях, закриття розважальних закладів, ресторанів й дискотек, вимушена міграція населення, комендантська година тощо.

Джерело

Переглядів: 1100 | Додав: Dmytro | Дата: 2022-08-22

Війна «підкосила» статистичні показники злочинів. За багатьма розділами Кримінального кодексу кількість зареєстрованих у березні 2022 злочинів різко впала за абсолютно зрозумілими причинами. За багатьма злочинами, підвищення кількості яких можна б було очікувати після початку війни, відбулося різке падіння або навіть взагалі нульові показники. Як ми вже говорили, одними з таких злочинів є мародерство, де зареєстровано лише один злочин з початку війни , і то без повідомлення про підозру. Інша справа – наркотики. 

Джерело

Переглядів: 2143 | Додав: Dmytro | Дата: 2022-08-21

Ще одна ілюстрація того, наскільки війна впливає на показники злочинності в Україні. Законом № 2505-VIII від 12.07.2018 Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 146-1, Передумови та причини доповнення КК України вказаною статтею зрозумілі. На жаль, лютий 2022 року надав підстав для набагато більшого застосування цієї статті.

Джерело

Переглядів: 6578 | Додав: Dmytro | Дата: 2022-08-20

Сумарна статистика нетяжких злочинів та кримінальних проступків проти здоровя щомісяця у 2022 році. Нуль у березні - це через те, що кількість зареєстрованих злочинів навіть менша, аніж у лютому (знов ігри зі статистикою). Проте факт залишається фактом: війна принесла до системи кримінальної юстиції підвищення рівня сприйняття населенням (ну і працівниками правоохоронних органів) того, що вважається злочином, а тому нових вимог щодо того, що підлягає внесенню до ЄРДР.

Джерело

Переглядів: 4596 | Додав: Dmytro | Дата: 2022-08-20

40 років тому ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Van Droogenbroeck v. Belgium», яка є цікавою тим, що, не зважаючи на свою подвійну архаїчність, вона є більш ніж актуальною сьогодні.

Архаічна – тому що навіть у 1982 році ЄСПЛ розглядав події 1970 року з посиланням на законодавство Бельгії ще кінця ХІХ століття.

Актуальна – тому що навіть сьогодні положення цього рішення стосуються аналізу як питання ресоціалізації злочинців, так і запровадження механізмів «убезпечення суспільства» від небезпечних злочинців. Так, саме початок ХХІ століття надав приклади говорити про повернення позитивістських ідей щодо «убезпечення суспільства» від небезпечних злочинців, «психопатів», «маньяків» тощо. 

Справа стосувалася питань застосування інституту «надання особи у розпорядження Уряду» – коли рецидивіста після відбування основного строку покарання могли тримати під контролем Міністра ю ... Читати далі »

Переглядів: 4046 | Додав: Dmytro | Дата: 2022-08-07

The paper is focused on the Italian experience of counteraction to the organized crime organizations (mafia, Cosa Nostra, Ndrgangheta, Camorra) based on so called the «41-bis» system.

An Article 41-bis of the Prison Administration Act (Italy), also known as «carcere duro», is a provision of the national Italian legislation that allows the Minister of Justice or the Minister of the Interior to impose a strict prison regime of certain categories of prisoners who are sentenced for committing of different Mafia-type crimes (membership and active role in the Mafia-type organizations, drug trafficking, homicide, aggravated robbery, kidnapping, terrorism, and attempting to subvert the constitutional ... Читати далі »

Переглядів: 6681 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-08-31

На поданих нижче документах відображено процес обговорення першого проекту закону про пробацію, що розроблявся у рамках проекту ЮНІСЕФ.

Більш детально - за посиланням.

Переглядів: 11981 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-08-26

У березні 2021 року у м. Кіото відбувся 14-й Конгрес ООН із запобіганні злочинності та кримінального судочинства.

На Конгресі, серед іншого, було ухвалено Кіотську декларацію «Активізація заходів із попередження злочинності, кримінального правосуддя і забезпечення верховенства права: назустріч здійсненню Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Щодо пенітенціарних питань, то в декларації було висловлена серйозна стурбованість вразливістю в'язниць, перш за все, з точки зору охорони здоров'я, безпеки та захищеності перед реальним ризиком швидкого поширен ... Читати далі »

Переглядів: 12418 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-27

« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 22 23 »