Вітаю Вас, Гість

40 років тому ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Van Droogenbroeck v. Belgium», яка є цікавою тим, що, не зважаючи на свою подвійну архаїчність, вона є більш ніж актуальною сьогодні.

Архаічна – тому що навіть у 1982 році ЄСПЛ розглядав події 1970 року з посиланням на законодавство Бельгії ще кінця ХІХ століття.

Актуальна – тому що навіть сьогодні положення цього рішення стосуються аналізу як питання ресоціалізації злочинців, так і запровадження механізмів «убезпечення суспільства» від небезпечних злочинців. Так, саме початок ХХІ століття надав приклади говорити про повернення позитивістських ідей щодо «убезпечення суспільства» від небезпечних злочинців, «психопатів», «маньяків» тощо. 

Справа стосувалася питань застосування інституту «надання особи у розпорядження Уряду» – коли рецидивіста після відбування основного строку покарання могли тримати під контролем Міністра ю ... Читати далі »

Переглядів: 4046 | Додав: Dmytro | Дата: 2022-08-07

The paper is focused on the Italian experience of counteraction to the organized crime organizations (mafia, Cosa Nostra, Ndrgangheta, Camorra) based on so called the «41-bis» system.

An Article 41-bis of the Prison Administration Act (Italy), also known as «carcere duro», is a provision of the national Italian legislation that allows the Minister of Justice or the Minister of the Interior to impose a strict prison regime of certain categories of prisoners who are sentenced for committing of different Mafia-type crimes (membership and active role in the Mafia-type organizations, drug trafficking, homicide, aggravated robbery, kidnapping, terrorism, and attempting to subvert the constitutional ... Читати далі »

Переглядів: 6682 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-08-31

На поданих нижче документах відображено процес обговорення першого проекту закону про пробацію, що розроблявся у рамках проекту ЮНІСЕФ.

Більш детально - за посиланням.

Переглядів: 11981 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-08-26

У березні 2021 року у м. Кіото відбувся 14-й Конгрес ООН із запобіганні злочинності та кримінального судочинства.

На Конгресі, серед іншого, було ухвалено Кіотську декларацію «Активізація заходів із попередження злочинності, кримінального правосуддя і забезпечення верховенства права: назустріч здійсненню Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Щодо пенітенціарних питань, то в декларації було висловлена серйозна стурбованість вразливістю в'язниць, перш за все, з точки зору охорони здоров'я, безпеки та захищеності перед реальним ризиком швидкого поширен ... Читати далі »

Переглядів: 12418 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-27

У травні 2021 року Penal Reform International і Thailand Institute of Justice видали цікаве та корисне видання, присвячене тенденціям пенітенціарної політики у 2021 році.

Видання є інформативним, наповненим фактами, статистикою та гострими висновками щодо стану справ у пенітенціарних системах національних держав, які зазнали суттєвих змін внаслідок пандемії коронавірусу. 

Особливий акцент – на пандемії коронавірусу та її впливах на пенітенціарні установи, ув’язнених, персонал та їх правах й гарантіях, хоча пандемія – це лише одна зі складових цього видання. В центрі уваги – саме криза сучасних пенітенц ... Читати далі »

Переглядів: 12526 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-19

Шановні друзі та колеги!

У 2013 році за підтримки Ради Європи було опубліковано перший в Україні переклад та коментар до Європейських правил пробації. Через численні питання від практичних працівників пробації маю приємну нагоду поділитися відповідним файлом.

Читати далі

Переглядів: 17574 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-08

У більшості сучасних країн набуває поширення практика внесення небезпечних осіб, здебільшого тих, хто вчинив тяжкі насильницькі та/або sex offences, до спеціальних реєстрів.

У штаті Аляска (США) відповідно до Закону «Про реєстрацію злочинців, що вчинили статеві злочини», кожен такий злочинець або особа, яка раніше засуджувалася за викрадення дітей, повинна зареєструватися у відповідних державних структурах при перетині кордону штату. Важливою особливістю цього закону є те, що він має зворотну силу та поширюється на осіб цієї категорії, навіть якщо вони вчиняли злочини до набрання ним чинності.

У справі Smith v. Doe Верховним Судом США (6 проти 3) було зазначено, що положення Alaska Sex Offender Registration Act не порушують права та свободи, передбачені законодавст ... Читати далі »

Переглядів: 21641 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-06

  

«Вори в законі» в українському кримінально-правовому ландшафті: проблема балансу між убезпеченням суспільства та дотриманням прав людини.

04.06.2020 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою» (№2513 від 02.12.2019), який було підписано Президентом України за три тижні.
Прийняття цього закону не могло не викликати дискусій в українському суспільстві та професійно-експертному співтоваристві, де на перше місце висувалися питання дотримання прав людини та питання результативності запропонованих законодавцем заходів.

Між тим вже у лютому 2021 року суд постановив пе ... Читати далі »

Переглядів: 25414 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-06

Про ризики законопроєкту про пенітенціарні інспекції

Відповідно до статті 3 чинного Закону «Про прокуратуру» («Функції прокуратури»), на прокуратуру покладається функція нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян (так званий «пенітенціарний нагляд»).

Тим часом, відповідно до статті 131-1 Конституції України, функції пенітенціарного нагляду, за конституційними приписами, у прокуратури немає.

... Читати далі »

Переглядів: 14687 | Додав: Dmytro | Дата: 2021-07-01

« 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 23 24 »