Вітаю Вас, Гість

5:49 PM
Круглий стіл з питань створення служби пробації17 грудня 2010 року в Державній пенітенціарній службі України проведено круглий стіл з проблемних питань реорганізації кримінально-виконавчої інспекції на службу пробації.


У круглому столі взяли участь керівництво Державної пенітенціарної служби України, представники інших органів державної влади та неурядових організацій, члени Наукової ради Державної пенітенціарної служби України, Громадської ради при Державній пенітенціарній службі України, представники Української християнської місії "Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі", засоби масової інформації. 

Відкрили засідання круглого столу перший заступник Голови Державної пенітенціарної служби України С. М. Сидоренко та заступник Голови Державної пенітенціарної служби України М. М. Ковальчук.  

Учасниками круглого столу було представлено тематичні доповіді: 

Д. В. Ягунов 
Концептуальне спрямування служб пробації у західних країнах: історія, сучасний стан та проблеми використання зарубіжного досвіду при створенні національної моделі пробації в УкраїніІ.С. Яковець
Перетворення кримінально-виконавчої інспекції на службу пробації: вигоди та ризикиО. І. Богатирьова 
Служба пробації як аналог кримінально-виконавчої інспекціїЮ. А. Кричун
Альтернативні позбавленню волі покарання, передбачені КК УкраїниН. Ю. Максимова 
Особливості виконання покарань, альтернативних позбавленню волі, щодо неповнолітніх засуджених

Підвів підсумки круглого столу начальник управління кримінально-виконавчої інспекції О. Б. Янчук
За результатами круглого столу прийнято резолюцію щодо перспектив створення національної моделі пробації на базі кримінально-виконавчої інспекції.

РЕЗОЛЮЦІЯ

КРУГЛОГО СТОЛУ " ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ СИСТЕМИ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ЗАХОДІВ, АЛЬТЕРНАТИВНИХ ПОЗБАВЛЕННЮ ВОЛІ, ШЛЯХОМ РЕОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОЇ ІНСПЕКЦІЇ У СЛУЖБУ ПРОБАЦІЇ "

 

17 грудня 2010 року, м. Київ

Представники державних органів влади, суду, недержавних організацій, наукового співтовариства на круглому столі, що проводився Державною пенітенціарною службою України, обговоривши основні аспекти впровадження в Україні пробації та створення відповідної служби, вирішили закликати державні органи влади, суд, недержавні організації, наукове співтовариство:

1. У сучасних умовах політичного та соціально-економічного розвитку України вважати за доцільне створення національної моделі служби пробації у складі Державної пенітенціарної служби України на базі кримінально-виконавчої інспекції.

2. Державній пенітенціарній службі України ініціювати створення робочої групи з метою розробки концепції національної моделі пробації та програми створення в Україні служби пробації.

3. При розробці програми створення в Україні служби пробації обов’язково передбачити пропозиції щодо:

національних стандартів пробації;

нормативної бази пробації;

навчальних програм та системи підготовки персоналу служби пробації;

методик роботи з особами щодо яких буде застосовуватися пробація;

системи залучення громадськості до участі у реалізації заходів пробації, як пріоритетному фактору соціальної реабілітації правопорушників, розвитку їх відповідальності перед суспільством;

проведення регіонального експерименту з відпрацювання національної моделі служби пробації;

заходів з підвищення інформованості громади про соціальні та економічні переваги застосування альтернативних покарань та впровадження пробації;

матеріально-технічного забезпечення заходів.

4. Підтримувати розширення кола науковців та практиків, які беруть участь у дослідженні та вдосконаленні системи альтернативних покарань, створення в Україні системи пробації.

5. Сприяти проведенню публічних заходів з обговорення питань співпраці державного та недержавного сектору у питаннях вдосконалення системи альтернативних покарань, впровадження та розвитку в Україні системи пробації.

6. Опублікувати прийняту резолюцію для широкого загалу.

 

Державна пенітенціарна служба України висловлює вдячність всім учасникам круглого столу за їх внесок у проведення цього заходу та підтримку суспільного діалогу з актуальних питань розвитку в Україні системи альтернативних покарань.
Газета "Закон і обов'язок", 24 грудня 20101 року.


Представники державних органів влади, суду, недержавних організацій, наукового співтовариства, Наукової ради пенітенціарної служби, Громадської ради при ній, Української Християнської Місії "Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі” 17 грудня зібралися на круглому столі, який відбувся у Державній пенітенціарній службі.

Учасників цього представницького зібрання об’єднала важлива актуальна на сьогодні тема "Перспективи розвитку в Україні системи кримінально-правових заходів, альтернативних позбавленню волі, шляхом реорганізації діяльності кримінально-виконавчої інспекції на засадах пробації.”

Свої думки з приводу розвитку застосування альтернативних позбавленню волі видів покарання, реорганізації КВІ, майбутньої долі служби пробації у вигляді доповідей, у конструктивній дискусії висловили фахівці, практики та науковці, ті, хто дотичний до цієї теми. Адже, відкриваючи шановне зібрання, наголосив перший заступник Голови Служби Сергій Сидоренко: "Нам важлива думка фахівців зі структурування КВС, оскільки зі зміною назви служби змінюється суть її завдань, а відтак необхідна й трансформація такого підрозділу нашої системи, як кримінально-виконавча інспекція. Приємно, що на запрошення до бесіди за круглим столом відгукнулися спеціалісти, які розглядають тему пробації ширше, ніж просто засудження. Це питання слід тлумачити грунтовніше, скоріше, служба пробації має створюватися на базі КВІ, на її рівні, а не натомість.”

У своїх тематичних виступах члени Наукової ради та інші учасники круглого столу говорили про перетворення КВІ у службу пробації, вигоди та ризики (І. Яковець, провідний науковий співробітник сектору дослідження проблем кримінально-виконавчого законодавства Інституту вивчення проблем злочинності НА правових наук України); концептуальне спрямування служб пробації у західних країнах та використання зарубіжного досвіду при створенні національної моделі пробації в Україні (Д. Ягунов, доцент кафедри кримінології та кримінального права Одеської національної юридичної академії); службу пробації як аналог КВІ (О. Богатирьова, завідувачка кафедрою кримінально-правових наук Поліцейської фінансово-правової академії); альтернативні види покарання позбавленню волі, які не передбачені Кримінальним кодексом України (Ю. Кричун, начальник кафедри кримінального права та кримінології Кіровоградського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ); особливості виконання покарань, альтернативних позбавленню волі, щодо неповнолітніх засуджених (Н. Максимова, професор кафедри соціальної роботи факультету психології Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка).

Надання нині діючій КВІ функцій служби пробації, що діє у всіх країнах Європи, є актуальним. Вона покликана не лише здійснювати контроль за виконанням покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а й сприяти соціальній реабілітації засуджених, які відбувають покарання, звільнених умовно-достроково або за амністією чи помилуванням. Тож мають бути соціальні знання у фахівців, психологічні. Потрібні ресурси, як зазначила Ірина Яковець.

Однією з важливих функцій цієї служби має бути надання судам інформації про особистість обвинуваченого, можливість її соціального збереження та призначення альтернативних видів покарань.

Цілу низку пропозицій висунула Ольга Богатирьова, зазначивши, що елементи пробації можуть виконувати й міністерства соціальної спрямованості. Адже основне, як вважає Наталя Максимова, навчити осіб кризових категорій спілкуванню у суспільстві, а не в обмеженому просторі.

На думку Дмитра Ягунова, індустрія покарання у світі розвивається. Головне – захистити суспільство, тому потрібна реабілітація, ресоціалізація злочинців. Важливо, щоб вони більше не шкодили суспільству.

Під час круглого столу розгорнулася жвава дискусія. Адже питання вивчається, і треба досягти істини, як зазначив Сергій Сидоренкo.

За результатами обговорення питання на круглому столі, що провадився Державною пенітенціарною службою України, ухвалено резолюцію, яку оприлюднив начальник управління організації КВІ Державної пенітенціарної служби України Олег Янчук. У ній, зокрема, ідеться про те, що, обговоривши основні аспекти впровадження в Україні пробації та створення відповідної служби, вирішено закликати державні органи влади, суд, недержавні організації, наукове співтовариство заохочувати та підтримувати законодавчі і суспільні ініціативи, спрямовані на розширення альтернативних покарань та впровадження в Україні пробації.

Людмила ГАЦЕНКО

Джерело - http://www.ext.kvs.gov.ua/zio/index.php?cont=long&id=1207&year=2010&today=24&month=12


Переглядів: 6175 | Додав: dmytro-yagunov
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]